Tag "Богородица од Гвадалупе"

Врати се на почетна
Uncategorized

Папата Фрањо: Живееме во тежок период, но Бог ја води историјата

„Во тешки и болни моменти во историјата, не сме сами. Бог продолжува да ни ја испраќа Мајката на својот Син, која и денес оди со нас“. Ова го истакна Папата

Ватикан Вести

Папата ќе ја предводи светата Литургија на празникот Богородица од Гвадалупе

Папата Фрањо ќе ја предводи светата Литургија во базиликата Свети Петар на 12 декември 2022 година, на празникот Богородица од Гвадалупе, соопшти Папската комисија за Латинска Америка.

Ватикан Вести

Твитер порака на Папата за празникот на Богородица од Гвадалупе

Да се гледа Богородица од Гвадалупе значи да се сетиме дека Господовата

Ватикан

Папата најави дека ќе го посети Мексико

Идниот февруари од 12 до 28, папата Фрањо ќе отпатува во Богородично светилиште во Мексико, за да измоли од Дева Марија од Гвадалупе „Јубилејната година на милосрдието