Твитер порака на папата Фрањо: Бог не нѐ избира поради нашата „верност“

Твитер порака на папата Фрањо: Бог не нѐ избира поради нашата „верност“

Во вторник 11 август папата Фрањо од својот Твитер профил упати порака во која се вели: Бог не нѐ избира поради нашата „верност“ туку токму затоа што сме и се чувствуваме мали  стои во пораката на папата Фрањо.

Ватикан њуз/к.мк

Категорија: Ватикан, Вести

За авторот