Најава: Благослов на нов социјален центар и свештенички дом во Сарај

Најава: Благослов на нов социјален центар и свештенички дом во Сарај

На 21 октомври 2018 година во 10.30 часот во парохијата „Свети великомаченик Димитриј“, во Сарај Н.В.П. д-р Киро Стојанов ќе служи света архиерејска Литургија, во сослужение со свештеници од Струмичко – скопската епархија, а по завршувањето на Литургијата епископот Стојанов ќе го благослови новиот свештенички дом и социјалниот центар, кои се во склоп на парохијата „Свети великомаченик Димитриј“ во Сарај.

к.мк

Категорија: Вести, Македонија

За авторот