Владиката Стојанов го благослови пасторално социјалниот центар во Сарај

Владиката Стојанов го благослови пасторално социјалниот центар во Сарај

Во понеделникот на 10 октомври 2016 година Н.В.П. д-р Киро Стојанов го благослови камен темелникот на пасторално социјалниот центар во Сарај. Благословот беше извршен во присуство на верници од Сарај, свештеници од Апостолскиот егзархат во Македонија, а присустуваше и градоначалникот на општина Босилово г-дин Љупчо Колев.

Пасторално социјалниот центар во Сарај ќе се гради во дворот на црквата Свети Димитриј и Падре Пио.

к.мк

Не е дозволено преземање на оваа содржина или делови од неа за понатамошно користење во печатена, дигитална или било која друга форма на умножување без писмена дозвола од редакцијата на Католици.мк

Категорија: Вести, Македонија

За авторот