Апостолскиот нунциј Пекорари се сретна со папата Фрањо

Папата Фрањо во понеделник 5 септември 2016 година во Ватикан го прими монс. Анселмо Гвидо Пекорати, Апостолски нунциј во Македонија и Бугарија. После него Светиот Отец го прими архиепископот Пиеро Попо, Апостолски нунциј во Камерун и Екваторска Гвинеја, како и основателот на заедницата „Шалом“, Мојсеј Лоуро де Азеведо Фило.

РВ/к.мк

Не е дозволено преземање на оваа содржина или делови од неа за понатамошно користење во печатена, дигитална или било која друга форма на умножување без писмена дозвола од редакцијата на Католици.мк

Категорија: Ватикан

За авторот