Tag "месец мај"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата: Мирот во Европа и светот да ѝ го довериме на Богородица

Поздравувајќи ги ходочасниците на Генералната аудиенција во среда 4 мај 2022 година, папата Фрањо повика на молитва Света Бројаница секој ден во мај, молејќи ја Богородица за ново спокојство за

Вести Македонија

Во месец мај најдете време за Светата Бројаница

Драги посетители на порталот Католици.мк и драги слуштели на Радио Марија