Tag "знаковен јазик"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Ватиканските медиуми започнува со емитување на знаковен јазик

На Велигден, ќе започне проектот на ватиканската Дикастерија за комуникации насловен „Никој не е заборавен“, во кој содржините на знаковниот јазик ќе се емитуваат на Youtube каналот на Ватикан њуз,

Вести

Ватикан: Полноќната Света Литургија и благословот Urbi et Orbi ќе бидат преведувани на знаковен јазик

Ватикан њуз во соработка со ТВ2000 и с. Вероника Донатело од Италијанската бискупска конференција ќе обезбедат бесплатен превод на знаковен јазик на полноќната света Литургија и благословот Urbi et Orbi

Вести Сведоштва

Целото соседство научи знаковен јазик заради сосетката

Родителите на Саманта велат дека не постои ниту еден збор со кој може да се искаже нивната благодарност.

Ватикан Вести

Папата го честиташе Божиќ на знаковен јазик

Кратко видео, само неколку десетина секунди, но со големо значeње. Папата Фрањо преку него