Tag "бискуп Стојанов"

Врати се на почетна
Вести Македонија

Бискупот Стојанов го посети Богословскиот факултет во Сараево

Во четврток 23 февруари 2017 година Скопскиот бискуп и Апостолски егзарх во Македонија монс. д-р Киро

Вести Македонија

Бискупот Стојанов во посета на Босна и Херцеговина

За време на својата посета на Босна и Херцеговина Н.В.П. монс. д-р Киро Стојанов, Скопски бискуп

Вести Македонија

Промоција на монографијата „Денови на света Мајка Тереза“

Во вторник, 21 февруари 2017 година во НУ „Спомен куќа на Мајка Тереза“ – Скопје беше промовирана

Вера Проповеди

Молитва и пост – Предавање на Н.В.П. д-р Киро Стојанов на средбата со духовенството

Драги браќа свештеници, почитувани чесни сестри, за некој ден влегуваме во посебно време од црковната

Вести Македонија

Бискупот Стојанов подари монографија за Света Мајка Тереза на претседателот Иванов

На 16 февруари 2017 Скопскиот бискуп и Апостолски егзарх во Македонија монс. д-р Киро Стојанов

Вести Македонија

Божиќен концерт во Католичката црква во Битола

На 26 декември 2.2016 во Католичката црква „Пресвето Срце Исусово“ – Битола, се одржа традиционалниот

Вести Македонија

Бискупот Стојанов служеше свечена Миса во Битола

На 26 декември 2016 на празникот на свети првомаченик Стефан во парохиската црква „Пресвето Срце

Вести Македонија

Во Скопската катедрала се служеше свечена Божиќна Миса

На 24. декември 2016 година во катедралата Пресвето Срце Исусово, свечената полноќна евхаристија ја предводеше

Вера Вести Македонија Проповеди

Божиќна честитка на Н.В.П. монс. д-р Киро Стојанов, Скопски бискуп и Апостолски егзарх во Македонија

 Почитувани гледачи, слушатели, читатели браќа и сестри, христијани и луѓе со добра волја!