Tag "Свети Јаков"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата упати порака до момчето со инвалидитет кој го помина Камино

Папата Фрањо упати порака до Алваро Калвенте, 15 годишно момче од Шпанија со тешкотии во развојот кој заедно со неговиот татко Илдефонсо и пријателот Франциско Милано го помина поклоничкото патување

Вера Сведоштва

Свети Јаков, брат Господов

Свети Јаков бил апостол и Господов брат. Како што сведочи свети Павле во посланието до Коринтјаните

Вера Сведоштва

Свети апостол Јаков Помладиот

Секогаш кога и да славиме празник на било кој апостол, нѐ обзема желба да сознаеме што е можно повеќе за неговиот живот. Но, оваа желба на овој свет може само