Tag "Пожега"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата Фрањо го именува монсињор Иво Мартиновиќ за Пожешки бискуп

Апостолската нунцијатура во Република Хрватска во понеделник, 11 март 2024 година, објави дека папата Фрањо го именува монсињор Иво Мартиновиќ за нов Пожешки бискуп.

Вести Македонија

Бискупот Стојанов ја предводеше Литургијата на патрониот празник на Пожешката бискупија

На празникот Свети Лаврентиј, 10 август 2018 година, заштитник на Пожешката бискупија и бискупскиот Каритас, на отворен простор пред Бискупскиот дом