Tag "парохии"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

(Видео) Парохиите да бидат во служба на посланието на Црквата

Папата Фрањо во молитвената накана за месец септември повика да се молиме за парохиите

Ватикан

Отец Ломбарди за апелот на Папата

Патер Ломбарди го коментираше апелот на Папата за прифаќање на бегалци во парохиите и манастирите

Ватикан

Папата упати порака до учесниците на конференцијата во Бирминген

Конференцијата е важна можност за да се размисли за програмите на евангелизација и во верниците повторно да се разгори љубовта и радоста што произлегуваат од средбата со Христос,