Tag "Нур-Султан"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Посетата на Папата на Казахстан со желба да се промовира меѓурелигискиот дијалог и мирот

Додека папата Фрањо се подготвува да отпатува за Казахстан во вторник. Канцеларијата за печат на Светиот Престол ги сподели деталите за неговото 38. Апостолско патување во странство, каде што ќе

Ватикан Вести

Папата ќе го посети Казахстан

Светиот Отец ќе престојува во главниот град на Казахстан, Нур-Султан, каде ќе учествува на Седмиот конгрес на поглаварите на светските и традиционалните религии.