Tag "медицински сестри"

Врати се на почетна
Вести Македонија

Бискупот Стојанов ги прими претставниците на здружението „За нас“

На 14 јули 2020 година Скопскиот бискуп и Струмичко – скопски епарх монс. д-р Киро Стојанов во Бискупската резиденција во Скопје ги прими претставниците на здружението „За нас“ што ја

Ватикан Вести

Папата Фрањо се молеше за медицинските сестри и техничари

На светата Литургија во домот Света Марта во вторник 12 мај 2020 година папата Фрањо молеше од Бог благослов за медицинските сестри и техничари, кои во ова време на пандемија

Вести Македонија

(Видео) Честитка на епископот Стојанов по повод Светскиот ден на акушерките и медицинските сестри и техничари

По повод Светскиот ден на акушерките и медицинските сестри и епископот Стојанов упати честитка за нивната посветена работа која ја пренесуваме во целост

Ватикан Вести

Папата го поттикна медицинскиот персонал да ги допира болните, како што правел Исус

Папата Фрањо ги повика медицинските сестри и здрвствените работници да ја остваруваат незаменливата задача на хуманизација во растресеното општество – обраќајќи се на претставниците од италијанскиот Национален сојуз на професионален