Tag "Комисијата за односи со верските заедници и религиозни групи"

Врати се на почетна
Вести Македонија

Најава: Промоција на енцикликата Слава Тебе  – Laudato Si

На 3 октомври 2023 година со почеток во 11.00 часот во Рагуза 360 во Скопје ќе се одржи промоција на енцикликата на папата Фрањо насловена ,,Слава Тебе” (Laudato Si).

Вести Македонија

Доделено признанието „Вељо Манчевски“

Во среда 21 декември 2022 година Скопскиот бискуп и Струмичко – скопски епарх монс. д-р Киро Стојанов присуствуваше на Свечен предновогодишен прием насловен „Вера посилна од секоја криза“, во организација