Tag "Колумбија"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата на Твитер за важноста на помирувањето и вистината

Папата за време на својата апостолска посета на Колумбија споделува кратки размислувања со своите пријатели на Твитер.

Ватикан Вести

Папата: Помирувањето не е апстрактен збор

Помирувањето не е апстрактен збор, затоа што ако тоа беше случај, тоа ќе доведе само до неплодност

Ватикан Вести

Папата го повика колумбиското општество кон вистина и помирување

На Големата молитвена средба за национално помирување во Виљависенсио, во присуство

Ватикан Вести

Папата пред иконата Дева Марија на Бројаницата од Чикинкира

После долгата обиколка на плоштадот „Боливар“ во центарот на Богота, каде што го очекуваат

Ватикан Вести

Папата се сретна со епископите од CELAM

Со нетрпение очекуваниот говор на Папата до водачите на Епископските конференции на Латинска

Ватикан Вести

Папата ја осуди „густата темнина“ која ѝ се заканува на Колумбија

Над еден милион верници, кои на 7 септември 2017 година, учествуваа на светата Литургија

Ватикан Вести

Папата до младите: Сонувајте големи работи

Нарекувајќи се поклоник на мирот и надежта, папата Фрањо охрабри околу 22 илјади млади

Ватикан Вести

Папата Фрањо се сретна со колумбиските епископи

На 7 септември 2017 година, папата Фрањо се сретна со колумбиските епископи,

Ватикан Вести

Папата ги поттикна Колумбијците да одат по патот на мирот

Доаѓам во Колумбија по стапките на својот претходник блажен Павле VI и свети Иван Павле II,

Ватикан Вести

Папата ги повика новинарите да молат за него

Упатувајќи се од римскиот аеродромот кон Колумбија Светиот Отец не одржа прес-конференција,