Tag "Колумбија"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата одржа прес-конференција во авионот на враќање од Колумбија

На враќање од апостолската посета на Колумбија, папата Фрањо во авионот одржа

Вести

Папата ја заврши својата апостолска посета на Колумбија

Папата ја заврши својата апостолска посета на Колумбија и во Рим пристигна на 11 септември 2017 година, кратко пред 13 часот според локално време.

Ватикан Вести

Папата благослови камен темелници на каритативни домови

Папата Фрањо го благослови камен темелниците на двата каритативни домови

Ватикан Вести

Папата со верниците од Картахена измоли Ангел Господов

На 10 септември 2017 година, папата Фрањо заедно со верниците на колумбискиот град Картахена

Ватикан Вести

Папата ги повика Колумбијците да се борат против корените на неправдата

Папата Фрањо ја заврши својата петдневна посета на Колумбија на 10 септември

Ватикан Вести

Папата со учениците од фондацијата Scholas Occurrentes

После светата Литургија во Меделин, Папата се сретна со група ученици од фондацијата

Вести

Папата го посети домот „Сан Хозе“  во Меделин

На 10 септември 2017 година, триста деца го пречекаа папата Фрањо во домот „Сан Хозе“

Ватикан Вести

Папата се заблагодари на колумбиската војска и полиција

Третиот ден од престојот на Папата во Колумбија, започна рано. Во 7.50 часот според локално време

Ватикан Вести

Папата: Црквата е на Бог и во неа има место за сите

Светиот Отец на светата Литургија која ја служеше во колумбискиот град Меделин,

Ватикан Вести

Папата во Меделин се сретна со посветените лица

На 9 септември 2017 година, папата Фрањо се сретна со околу 12.000 свештеници,