Tag "Киргистан"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата до новите амбасадори: Вакцината треба да се обезбеди за сите; тоа е прашање на праведност

Примајќи ги акредитивните писма на новите амбасадори во Светиот Престол од Молдавија, Киргистан, Намибија, Лесото, Лумсембург, Чад и Гвинеја-Бисао, папата Фрањо се осврна на пандемијата поттикнувајќи ја меѓународната заедница да

Вести

Папата изрази сочувство за авионската несреќа во Киргистан

Папата Фрањо изрази голема жалост заради трагичната авионска несреќа која на 16 јануари 2017