Tag "киднапирања"

Врати се на почетна
Вести Свет

Хаити: Ден на молитва за ослободување на сите киднапирани лица

Надбискупијата Порт-о-Пренс и Конференцијата на монасите и монахињите на Хаити најавија дека во среда, 24 јануари 2024 година, ќе биде посветен на молитва, медитација и евхаристиско обожавање. Сите верници од

Вести Свет

Нигериските свештеници предупредуваат: Стануваме загрозен вид

Соочени со бран киднапирања, убиства и насилство, нигериските свештеници избегнуваат насилство како одговор и повикуваат на молитва. Фондацијата „Помош на Црквата во неволја“ истакнува дека во 2022 година биле киднапирани