Tag "Керала"

Врати се на почетна
Вести Свет

Црквата во Керала ги повикува ОН да преземат акција против антихристијанското насилство во Индија и Пакистан

Советот на католичките бискупи на Керала апелира до Обединетите нации да преземат решителни чекори за заштита на христијаните во Индија и Пакистан од напади на секташки групи кои зачестија во

Ватикан Вести

Папата: Да примиш Причест значи да Го примиш живиот Христос

Папата Фрањо во денешниот пладневен наговор пред молитвата Ангел Господов го коментираше евангелскиот дел во кој Исус предупредува „Ако не го јадете телото на Синот Човечки и не ја пиете

Ватикан

Папата изрази сочувство поради пожарот во Индија

Папа Фрањо со жалост ја прими веста за трагичниот пожар кој се случи во хиндуистичкиот храм Путингал во местото Паравор, во индиската сојузна држава Керала – стои во пораката на