Tag "Катар"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата: Да ги оставиме настрана рамнодушноста и стравот за да дозволиме да никне мир

Папата Фрањо во аудиенција ги прими новите амбасадори во Светиот Престол од Етиопија, Замбија, Танзанија, Бурунди, Катар и Мавританија, кои по тој повод му ги врачија акредитивните писма. Светиот Отец

Ватикан Вести

Папата: Светското првенство нека биде можност за зајакнување на мирот

Во среда 23 ноември 2022 година за време на Генералната аудиенција папата Фрањо ги поздрави играчите, навивачите и гледачите кои го следат Светското фудбалско првенство во Катар и потсети дека

Вести Свет

Капитенот на Хрватска нема да носи лента во боите на виножито на Светското првенство во Катар

На претстојното Светско првенство во Катар капитенот на хрватската фудбалска репрезентација Лука Модриќ нема да ја носи капитенската лента во боите на виножитото.

Ватикан Вести

Папата: Хуманитарната поддршка и чувството за братство не смеат да се засноваат на географијата

Папата Фрањо прими нови нерезидентни амбасадори во Светиот Престол од Пакистан, Обединетите Арапски Емирати, Бурунди и Катар и ги охрабри државите да не губат надеж во свет исполнет со човечко