Tag "кардинал Раи"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Кардинал Раи: Војните и страдањата на народите и земјите бараат одговори од Синодата

Во ватиканската базилика Свети Петар во понеделник наутро, 9 октомври 2023 година, се служеше света Литургија за учесниците на синодската седница, предводени од антиохискиот грчко-мелкитски патријарх. Проповедта ја одржа антиохискиот

Ватикан Вести

Папата се сретна со кардинал Раи

Светиот Отец во сабота 28 ноември 2020 година го прими во аудиенција маронитскиот католички кардинал патријархот Бехар Бутрос Раи.