Tag "кардинал Кристоф Шонборн"

Врати се на почетна
Вести Свет

Кардинал Шонборн повика на молитва за жртвите од терористичкиот напад во Виена

Надбискупот на Виена кардиналот Кристоф Шонборн по повод истовремените терористички напади во понеделникот навечер на 2 ноември во центарот на Виена порача дека ништо не може да го оправда слепото

Ватикан Вести

Папата се сретна со парламентарци католици

Папата Фрањо по пладневната молитва во неделата на 27 август 2017 година се сретна со