Tag "Калифорнија"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата изрази солидарност и сочувство со погодените од пожарите во Калифорнија

Папата Фрањо испрати телеграма со сочувство во која ја изразува својата солидарност и близина со населението на американската сојузна држава Калифорнија, кое е погодено од катастрофалните шумски пожари.

Ватикан Вести

Папата: Кој е денес мојот ближен?

„Како христијани и луѓе со добра волја повикани сме сега да делуваме,“ стои во пораката на папата

Свет

Истражување: Пилулите за контрацепција го тенчат мозокот

Новото истражување на Универзитетот во во Лос Анџелес, Калифорнија, укажува на поврзаноста на користењето орални контрацептиви кај жените и истенчување на одредени делови на мозокот.