Tag "Кабул"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Апел на Папата за Ерусалим и молитва за Колумбија и жртвите од атентатот во Кабул

По молитвата Царице небесна на 9 мај 2021 година, папата Фрањо изрази посебна загриженост за зголемените тензии во Ерусалим, град со мултирелигиозен и мултикултурен идентитет и ги гарантираше неговите молитви

Ватикан Вести

Папата го осуди „бруталниот чин на насилство“ во Кабул

Папата Фрањо во среда 32 мај 2017 година изрази длабока болка за извршениот терористички напад во Кабул во кој загинаа 90 лица, а се повредени околу 400 лица. Одговорноста за