Tag "доминиканци"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата: Тешко на Црквата или на некоја посветена личност, или на конгрегација ако го загуби вкусот

Светата Литургија која папата Фрањо ја служеше во базиликата Свети Иван Латерански

Вера Сведоштва

Поранешниот фудбалер на „Црвените ѓаволи“ ќе стане свештеник Доминиканец

Поранешниот фудбалер на Манчестер Јунајтед Фил Малрајн, познатите стихови на навивачката песна „Glory, glory Man United“

Ватикан

Папата упати телеграма до Генералот на доминиканскиот ред

По повод Генералното собрание на вишите монашки поглавари од Редот на проповедниците во Болоња и 800. годишнина од основањето на редот, Светиот Отец испрати телеграма до генералот на редот, фра