Tag "детска болница"

Врати се на почетна
Вести Свет

Во Банги поставен камен темелник на нова детска болница

Во Банги, главниот град на Централноафриканската Република

Ватикан Вести

Кој служи со љубов на болните, Му служи на Исус

Верата делува најмногу преку љубовта – истакна Папата при посетата на детската болница Гаслини

Ватикан Вести

Папата ги поздрави малите пациенти во Џенова

Во сабота 27 мај 2017 година папата Фрањо ќе замине на Апостолска посета во Џенова.

Ватикан

Краков: Папата ја посети детската болница во Прокочим

Светиот Отец на 29 јули 2016 година попладне околу 16.30 часот ја посети детската болница во Прокочим го пречека болничкиот персонал и 50 мали пациенти со родителите