Tag "данок"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата: Даноците, ако се праведни, се во служба на општото добро

Папата Фрањо во понеделник 31 јануари 2022 година прими делегација од вработени во италијанската даночна управа, на која како пример им го даде свети Матеј, цариник, и истакна три вредности

Ватикан Вести

Ангел Господов: Да плаќаме данок и да бидеме сведоци на Евангелието

Во пладневниот говор во недела 18 октомври 2020 година, папата Фрањо се осврна на Евангелието од денешната света Литургија потсетувајќи дека должност на граѓанинот е да плаќа данок, а исто