Tag "вселена"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата се сретна со космонуати

Во петок 8 јуни 2018 година папата Фрањо во Ватикан ги прими членовите на Меѓународната вселенска станица, меѓу кои имаше и Италијанец, Паоло Несполи.

Ватикан Вести

Папата разговараше со астронаути од Вселенска станица

На 26 октомври 2017 година Папата Фрањо преку видео врска разговараше околу 25 минути со членовите