Tag "верски лидери"

Врати се на почетна
Вести Македонија

Поглаварите на верските заедници на средба со министерот за здравство Сали

Министерот за здравство Баким Сали на 3 февруари 2022 година во НУ Спомен куќа „Мајка Тереза“ се сретна со поглаварите на верските заедници, при што упати порака дека единствена, докажана,

Вести Македонија

Средба на верските лидери со премиерот Ковачевски

На средбата со премиерот Ковачевски верските лидери разговараа за повеќе актуелни прашања, важни за претставниците на верските заедници

Вести Свет

Американските бискупи се противат на спроведувањето на смртните казни во САД

Американските бискупи заедно со повеќе од илјади верски лидери во САД побараа запирање на спроведувањето на четирите смртни казни предвидени за јули и август 2020 година.

Ватикан Вести

Папата се сретна со верските водачи во Мјанмар

За папата Фрањо 28 ноември е денот за официјални средби во Мјанмар.