Tag "Брисел"

Врати се на почетна
Вести Македонија

Бискупот Стојанов учествуваше на панел расправа на 21. Европски молитвен појадок во Брисел

Во среда 5 декември 2018 година Скопскиот бискуп и Струмичко – скопски епарх монс. д-р Киро Стојанов учествуваше на 21. Европски молитвен појадок

Вести Македонија

Бискупот Стојанов на 21. Европски молитвен појадок во ЕП во Брисел

Во среда 5 декември 2.2018 Скопскиот бискуп и Струмичко – скопски епарх монс. д-р Киро Стојанов учествуваше на 21. европски молитвен појадок во Европскиот парламент

Вести Македонија

Бискупот Стојанов славеше света Миса за ЕУ во Европскиот парламент

Скопскиот бискуп и Струмичко – скопски епарх, монс. д-р Киро Стојанов во вторник 4 декември 2018 година, служеше света Миса во капелата на зградата на Европаскиот парламент во Брисел

Вести Македонија

Во Европскиот парламент бискупот Стојанов ја отвори изложбата за Света Мајка Тереза

На повик на хрватската пратеничка Маријана Петир, на 4 демкември 2018 година, во Европскиот парламент во Брисел Скопскиот бискуп и Струмичко – скопски епарх, монс д-р Киро Стојанов

Вести Свет

За тешката положба на сиромашните во Европа

Скоро на една четвртина од населението во Европа му се заканува сиромаштво и исклученост од општетсвото – за овој факт дискутираше Советот

Ватикан

Папата изрази сочувство по нападот во Брисел

Папата Фрањо испрати порака со сочувство до белгискиот надбискуп Јозеф Де Кесел по терористичкиот напад во вторник 22 март во Брисел. Сочувство изрази и Апостолскиот нунциј во Брисел монс. Џакинто