Tag "богородични светилишта"

Врати се на почетна
Uncategorized Вести Македонија

Најава: Трибина за богородичното светилиште Гвадалупе-Мексико

Во недела 12 ноември 2023 година со почеток во 18.00 часот во салата на парохијата „Раѓање на Свети Иван Крстител“ во Струмица ќе се одржи трибина за богородичното светилиште Гвадалупе,

Вести Македонија

Трибина за богородичното светилиште Лурд – Франција

Во сабота 28 октомври 2023 година со почеток во 18.00 часот во салата на парохијата „Раѓање на Свети Иван Крстител“ во Струмица ќе се одржи трибина за богородичното светилиште Лурд

Вести Македонија

Трибини за богородичните светилишта

Со благослов на Н.В.П. монс д-р Киро Стојанов, Скопски бискуп и Струмичко  – скопски епарх, Деканатот Свети Кирил и Методиј при Струмичко – скопската епархија и Радио Марија во месец