Tag "базилика Свети Иван Латерански"

Врати се на почетна
Вера Сведоштва

Ќе започне постапка за прогласување на блажена на Кјара Корбеле Петрило

Со свеченоста која во римската базилика Св. Иван Латерански на 21 септември ќе ја предводи кардиналот Анџело Де Донатис официјално ќе биде започната постапка за каузата за беатификација на младата

Ватикан Вести

Папата: Тешко на Црквата или на некоја посветена личност, или на конгрегација ако го загуби вкусот

Светата Литургија која папата Фрањо ја служеше во базиликата Свети Иван Латерански

Uncategorized

Папата: Евхаристијата нè обединува во заедништво со Бог

Исус ја пролеа својата крв за откуп и нè изми од гревовите. Да гледаме во Него за да не ослабнеме и да пиеме од неговиот извор за да нè сочува