Archive

Врати се на почетна
Uncategorized

СИТЕ ИНФОРМАЦИИ ЗА ПОСЕТАТА НА ПАПАТА ФРАЊО ВО МАКЕДОНИЈА НА ЕДНО МЕСТО

Програма Пријавување Папата Фрањо упати видео порака во пресрет на неговата посета на Македонија Напомени и упатства Посебен сообраќаен режим во Скопје на 7 мај Организиран автобуски превоз Бесплатен железнички

Вести Македонија

Папата Фрањо упати видео порака во пресрет на неговата посета на Македонија

По повод Апостолската посета на Македонија папата Фрањо во сабота 4 мај 2019 година упати видео порака која ја пренесуваме.   Драги браќа и сестри од Северна Македонија, преку оваа

Вести Македонија

Издаден Литургискиот водич за Литургијата со папата Фрањо

Одборот за литургија за посетата на папата Фрањо на Македонија го издаде Литургискиот водич кој ќе се користи за време на Светата Литургија на плоштадот „Македонија“. Во него е претставен

Ватикан Вести

На ручекот за папата Фрањо ќе бидат послужени вина на винарницата „Стоби”

Папата Фрањо за време на неговата историска посета на земјава во вторник ,7 мај 2019 година ќе биде послужуван со ексклузивни вина на винарницата „Стоби“.

Ватикан Вести

Папата: Небесниот Отец не е творец на злото

Тој е Бог Кој секогаш се бори за нас, а не против нас. Тој е Отец!

Ватикан Вести

Папата: Без Светиот Дух не можеме ништо да направиме

Духот е Тој Кој нè воскреснува од нашите ограничености, од нашата смрт затоа што сме полни со изопачено ткиво во нашиот живот и во нашата душа.