Archive

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата: Христијаните се сејачи на надежта

Во среда 31 мај 2017 година на плоштадот Свети Петар, папата Фрањо зборуваше за поврзаноста

Вести Македонија

Струмица: Со молебен во дворот заврши Мајската набожност

На 31 мај 2017 година со Молебен до Пресвета Богородица одржан во дворот на црквата

Вести Македонија

Куманово: Духовна обнова за свештениците

На 31 мај 2017 во Куманово се одржа духовна обнова за свештениците од Скопска бискупија и Апостолскиот

Ватикан Вести

Папата го осуди „бруталниот чин на насилство“ во Кабул

Папата Фрањо во среда 32 мај 2017 година изрази длабока болка за извршениот терористички напад во Кабул во кој загинаа 90 лица, а се повредени околу 400 лица. Одговорноста за

Ватикан Вести

Како пастирите да се збогуваат од верниците?

Пастирот знае добро да се збогува од својата Црква, знаејќи дека не е во центарот на историјата,