Најава: Епископот Стојанов во Струмица ќе служи света архиерејска Литургија по повод Светскиот ден на болни

Најава: Епископот Стојанов во Струмица ќе служи света архиерејска Литургија по повод Светскиот ден на болни

По повод Светскиот ден на болни, на 14 февруари 2021 година со почеток во 10.30 часот Н.В.П. монс. д-р Киро Стојанов ќе служи Света архиерејска Литургија во Катедралната црква „Успение на Пресвета Богородица во Струмица.

Радио Марија ќе врши директен пренос од светата Литургија.

к.мк

Категорија: Вести, Македонија

За авторот