За Духовден бискупот Стојанов служеше во Скопската катедрала

За Духовден бискупот Стојанов служеше во Скопската катедрала

Во недела 9 јуни 2019 година, на празникот Педесетница- Духови, Скопскиот бискуп и Струмичко-скопски епарх монс. д-р Киро Стојанов го предводеше свечено Евхаристиско славење во катедралата Пресвето Срце Исусово во Скопје. 

Бискупот Стојанов по хомилијата ја подели Светата Тајна Крштение на 2 деца, исто така подели Света Тајна миропомазание на 2 деца и прва Света Причест на 12 деца.

к.мк

Категорија: Вести, Македонија

За авторот