ЗА ВОСКРЕСЕНИЕТО ХРИСТОВО ПАПАТА ИСПРАТИ НОВА ПОРАКА НА ТВИТЕР

На празникот Воскресение Христово папата Фрањо испрати нова пораката преку социјалната мрежа Твитер. Во неа Светиот Отец пишува: „Прими го Воскреснатиот Исус во Твојот живот. Дури и ако си се оддалечил од Него, пристапи кон Него. Те чека со раширени раце.“ Твитер профилот на папата Фрањо (@ pontifex) објавува пораки на девет јазици, а бројот на пријатели надминува 4,5 милиони.

Категорија: Ватикан

За авторот

Write a Comment

<