Бискупот Стојанов ги прими членовите на Катедралниот хор од Скопје

Бискупот Стојанов ги прими членовите на Катедралниот хор од Скопје

Во вторник 27 декември 2022 година во бискупската резиденција на Водно, Н.В.П. монс. д-р Киро Стојанов, Скопски бискуп и Струмичко – скопски епарх во посета ги прими членовите на Катердалниот хор „Пресвето Срце Исусово“ – Скопје, предводени од диригентката Јулија Неловска, оргулистот Кристијан Мирковски и професор Дарко Мариновски.

Во пријатна атмосфера бискупот Стојанов им се заблагодари на присутните за посетата, воедно честитајќи им ги божиќните и новогодишните празници.

Ватикан њуз/к.мк

Категорија: Вести, Македонија

За авторот