Архиерејска Литургија во Катедралата во Струмица на Мисиска недела

Во недела 20 октомври во Катедралната црква „Успение на Пресвета Богородица“ во Струмица ќе се служи света Архиерејска Литургија, која ќе ја предводи Н.В.П. монс. д-р. Киро Стојанов, Скопски бискуп и Апостолски егзарх во Македонија, во сослужение на Н.В.П. монс. Ратко Периќ, мостарско-дувански и требинскo-мркањски бискуп во БиХ.

Светата Архиерејска Литургија ќе започне во 10.30 часот.

Категорија: Македонија

За авторот