Tag "Фрањо"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата Фрањо служеше света Литургија за мигранти и бегалци

Служејќи света Литургија во базиликата Свети Петар за бегалци и мигранти на 6 јули 2018 година по повод петтата годишнина од посетата на Лампедуса, папата Фрањо во пригодната проповед истакна

Вера Сведоштва

Последната објава на сестра Луција во Туј

Три години подоцна (1929) сестра Луција имала повторно објава, која ја опишува со следните зборови:

Вера Сведоштва

Богородица се објавува на сестра Луција во Понтеведра и Туј

Овие објави се дополнување на оние во Фатима, а воедно исполнување на ветувањата кои Пресвета

Ватикан Вести

Света Литургија со канонизација на Фрањо и Јацинта Марто

Папата во Фатима, на прославата за 100 годишнина од фатимските објави, го предводеше

Ватикан Вести

Папата заминува на Апостолско патување во Фатима

Папата Фрањо попладне на 12 мај 2017 година заминува на Апостолско патување во Фатима,

Вера Сведоштва

Објавата на ангелот во Фатима

Навршив десет години од животот. Мајка ми одлучи да ми довери да ги чувам овците.