Tag "ураган"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата се моли за жртвите од ураганот Иан и трагедијата на стадионот во Маланг

Папата во своето пладневно обраќање ја изрази својата близина со жителите на Куба и Флорида кои беа погодени од силен ураган. Покрај тоа, се моли и за оние кои ги

Вера Сведоштва

Ураганот Харви и статуата на Богородица

По враќањето на остатоците од својот дом, семејството Рохас ги пречекало вистинско изненадување…

Ватикан Вести

Папата Фрањо спомна за жртвите од ураганот Метју

За време на Ангел Господов на 9 октомври 2016 година папата Фрањо ги спомна жртвите од неодамнешниот ураган Метју кој ги погоди Карибите, а посебно Хаити.

Ватикан

Сочувство на папата Фрањо за жртвите од ураганот Ерл

Папата Фрањо на 8 август 2016 година испрати телеграма изразувајќи сочувство за жртвите од ураганот Ерл во Централна Америка за кое се проценува дека е предизвикана