Tag "срам"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата служеше света Литургија за болните од корона вирусот

Во понеделник 9 март папата Фрањо служеше света Литургија во Домот Света Марта, која ја намени за болните од корона вирусот. Светата Литургија беше директно пренесувана преку електронските медиуми, а

Ватикан Вести

Папата: Да молиме за милоста срам и да не ги судиме другите

Не судете и нема да бидете судени – истакна папата Фрањо на светата Литургија во домот Света Марта,

Вести

Папата: Срамот е милост која нè оздравува од гревот

Срамот е милост која нè оздравува од гревот – рече папата Фрањо во својата проповед