Tag "сочуство"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Сочуство на Папата за падот на авионот во Казахстан

Авионот Фокер 100 при полетувањето започнал да ја губи висината, ја урнал бетонската ограда и удрил во една зграда, јавува казахстанскиот Одбор за цивилно воздухоплоство. Папата Фрањо изрази сочуство и

Ватикан Вести

Папата изрази сочуство до семејството на жртвите настрадани во руската подморница

Рускиот претседател со кој ќе се сретне папата Фрањо во четврток 7 јули, рече дека несреќата е голема загуба и побара истрага која треба да ја утврди за причината

Ватикан Вести

Папата упати телеграма со сочуство по повод авионската несреќа

Папата Фрањо упати телеграма со сочувство по повод трагедијата во која на 10 март 2019 година недалеку од Адис Абеба во авионска несреќа загинаа 157 патници и членови на екипажот.

Ватикан

Самоубиствен напад во Квета. Сочувство од Светиот Отец

Најмалку 67 луѓе се убиени и повеќе од 100 се повредени во бомбашкиот самоубиствен напад во болница во градот Квета, во Пакистан.