Tag "поткаст"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Во новиот поткаст папата Фрањо ги слуша и одговара на младите

Во второто издание на емисијата „Popecast“ во продукција на Радио Ватикан – Ватикан њуз, во пресрет на Светскиот ден на младите што ќе се одржи во Лисабон, папата Фрањо ги

Ватикан Вести

Папата: За десетата годишнина од мојот понтификат, подарете ми мир

„Popecast“ е името на подкастот во кој Папата зборува за себе, а ватиканските медиуми го изработија по повод десетгодишнината од неговиот понтификат: „Не мислев дека ќе бидам Папа за време

Ватикан Вести

Папата Фрањо во поткаст се осврнува на неговиот личен живот

Папата Фрањо разговараше со аргентинскиот свештеник Гиљермо Марко, кој 10 години раководеше со Канцеларијата за печат во надбискупијата на Буенос Аирес кога надбискуп беше самиот Свети Отец. Дел од разговорот