Tag "Папски совет за промовирање единство на христијаните"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата Фрањо: Единството на христијаните е Божји дар

Единството на христијаните била е и е една од моите главни грижи и се молам сите христијани да имаат удел во тоа – порача папата Фрањо во својот говор на