Tag "МПЦ"

Врати се на почетна
Вести Македонија

Бискупот Стојанов оствари средби со поглаварите на ИВЗ и МПЦ

На само десетина дена пред посетата на Светиот Отец, папата Фрањо во Македонија, Скопскиот бискуп и Струмичко – скопски епарх, монс. д-р Киро Стојанов на 24 април 2019 година го

Вести Македонија

Средба на надбискупот Баришиќ и протоереј Кирко Велински

За време на посетата на Сплит, протоереј ставрофор Кирко Велински парохиски свештеник на Македонската православна црква во Хрватска, во четртокот на 21 февруари се сретна со сплитско- макарски надбискуп Марин