Tag "младите"

Врати се на почетна
Ватикан

Папата до младите: Без Дева Марија, христијанинот е сирак

Христијанин, без побожност кон Марија, Мајката Христова, е „сирак“. Ова го истакна папата Фрањо при средбата со младите од римската епархија пред Лурдската пештера во Ватиканските градини,

Ватикан

Папата: Не ги обесхрабрувајте стремежите на младите

По повод двестогодишнината од раѓањето на свети Иван Боско (познат како Дон Боско) Папата Фрањо испрати благодарно писмо до главниот настојател на отците Салезијанци, дон Анхел Фернандез Артиме во кое

Ватикан

Папата во авионот одговараше на новинарски прашања

При враќањето од Апостолската посета од Босна и Херцеговина кон Рим, папата Фрањо одговараше на новинарски прашања меѓу кои беа за Неговата следна посета во Хрватска како и за феноменот