Tag "Керала"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата: Да примиш Причест значи да Го примиш живиот Христос

Папата Фрањо во денешниот пладневен наговор пред молитвата Ангел Господов го коментираше евангелскиот дел во кој Исус предупредува „Ако не го јадете телото на Синот Човечки и не ја пиете

Ватикан

Папата изрази сочувство поради пожарот во Индија

Папа Фрањо со жалост ја прими веста за трагичниот пожар кој се случи во хиндуистичкиот храм Путингал во местото Паравор, во индиската сојузна држава Керала – стои во пораката на