Tag "Инстаграм"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Во порака на Инстаграм Папата се спомна на о. Жак Хамел

Денес се спомнуваме на о. Жак Хамел, кој покрај другите бројни маченици на нашето време,

Ватикан

Папата Фрањо на Инстаграм има 3 милиони пријатели

 По 20 недели и 143 објави, вклучувајќи и неколку видеоснимки, профилот на папата Фрањо на Инстаграм достигна бројка од 3 милиони пријатели.

Ватикан

Папа Фрањо со профил на Инстаграм

Папа Фрањо, на 19 март отвори профил и на Инстаграм, популарната социјална мрежа на која може да се споделуваат фотографии.