Папата Фрањо му го честиташе Божиќ на почесниот папа Бенедикт XVI

Папата Фрањо му го честиташе Божиќ на почесниот папа Бенедикт XVI

На 23 декември 2016 година попладне Светиот Отец го посети манастирот „Mater Ecclesiae“ кој се наоѓа во Ватикан за – како и секоја година – за да му посака Среќен Божиќ и божиќните празници на почесниот папа Бенедикт XVI.

Гестот се вклопува со едноставноста на секојдневниот однос помеѓу папата Фрањо и почесниот папа Бенедикт XVI – стои во објавеното соопштение.

РВ/к.мк

Не е дозволено преземање на оваа содржина или делови од неа за понатамошно користење во печатена, дигитална или било која друга форма за умножување без писмена дозвола од редакцијата на Католици.мк

Категорија: Ватикан, Вести

За авторот